Google Chorme daha az bellek kullanacak Google Chorme Daha Az Bellek Kullanacak. Google, Chorme tarayıcıdsına önemli bir değişiklik yapmaya …

Google Chorme geliştiricileri hazırladıkları rapora göre Windows 10’un TerminateProcess fonksiyonunu kullanmayı düşünüyorlar. Söz konusu fonksiyon kullanıcının kapatmış olduğu uygulamalarının arka planda çalışmaya devam eden işlemleri de temizleyerek sistemin performansında bir iyileştirme sağlıyor.

Çalışmakta olan işlemlerin kapatılmasının donanım kaynakları yazılım içerisindeki zorluğu nedeniyle Chorme geliştiricileri yeni yılda Windows 10’un TerminateProcess API‘sinden faydalanarak hem kullanım sırasında sekmelerin kapatılmasıyla hem de tarayıcının kapatıldığı durumda RAM kazanımının en yüksek düzeyde olacağı düşünülüyor.

Hali hazırda kullandığımız Chorme’da birden fazla açık olan sekmeleri kapattığımızda RAM kullanımında herhangi bir değişme olmadığını ele alırsak, kullanılacak TerminateProcess fonksiyonu sayesinde RAM kullanımında önemli bir derecede azalış ve sistemde hızlanma görebileceğiz, özellikle de 8 GB ve altındaki RAM’e sahip bilgisayarlarda hissedilir bir hızlanma sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir