Google bir servisinin daha fişini çekiyor Google, daha önce pek çok servis için aldığı bir kararı Cloud Print servisi için de aldı. Konu Google…

Çoğu internet kullanıcısı, muhtemelen Cloud Print‘i tek bir kez dahi kullanmadı. Cloud Print, yıllar önce geleneksel yazıcılara sınırlı erişimi olan veya hiç erişimi olmayan ChromeOS kullanıcıları için tasarlandı. Ancak, günümüzde ChromeOS’un yazıcılar için çok daha geniş bir desteğe sahip olmasıyla Cloud Print’de etkisiz bir servis haline geldi.

Cloud Print, arkadaşlarla yazıcı paylaşma gibi birkaç benzersiz yeteneğe sahip olsa da Google’ın bu servisi devam ettirmesi için ortada bir neden yok. Google tarafından Cloud Print servisi için alınan kapatma kararı, 31 Aralık 2020’de gerçekleşecek. Hizmeti herhangi bir nedenle kullanmayı seviyorsanız, tüm yazdırma işlerinizi Yılbaşı Gecesi’nden önce tamamladığınızdan emin olun.

ChromeOS kullanıcıları ise varsayılan yazıcılarını değiştirmek zorunda. Kullanıcılarını unutmayan Google, Cloud Print hizmetini taşımayı bilmeyen kullanıcılar için de rehber yayınladı. Google tarafından yayınlanan rehbere buradan ulaşabilirsiniz.

Google, son olarak popüler mesajlaşma uygulaması Hangouts için kapatma kararı almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir