Google aramalarda ‘TikTok ve Instagram’ için sekme

Google kullanıcılar tarafından oldukça sevilen kısa videolar için aramayı ve bulmayı daha kolay hale getiren özelliğini deniyor. Şu an için test aşamasında olan özellik Techcrunch’taki habere göre aslında Google’ın bir süredir üzerinde çalıştığı bir proje. Yazılım geliştircilerin dikkatini çeken özellik, bir Google yetkilisi tarafından da doğrulandı.

Test aşamasında olan bu yeni özellik aslında kullanıcıların gaziantep escort arama yaptıklarında konu hakkında bir Instagram veya TikTok videosu varsa bunları ayrı olarak göstermesi mantığına dayanıyor. Söylendiği kadarıyla bu özellik mobil taraf için test ediliyor ve çok kısıtlı sayıda kişi kullanabiliyor. İlerleyen süreçte masaüstü tarafa taşınıp taşınmayacağı bilinmeyen bu özelliğin yeni keşfedildiğini söyleyelim.

Yeni özellikte aramalar şu şekilde görünüyor:

Google bildiğiniz üzere halihazırda videolar sekmesine sahip. Buna benzer bir özellik olan kısa videoların da arama sonuçlarında görünecek olması oldukça dikkat çekici zira Instagram ve TikTok videosu arayan ve bunları izleyen milyonlarca insan bulunuyor. Google bu kişilerin işini kolaylaştırmaya geliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir