Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3 ekran özellikleri sızdırıldı Samsung Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3 ve Galaxy Z Flip Lite için ekran özellikleri sızdırıldı. Ünlü…

Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden biri olan DisplaySearch Baş Analisti Ross Young, Xiaomi sonrası Samsung katlanabilir telefon serisi Galaxy Z için de elde ettiği ekran özellikleri sızıntısını paylaştı.

Buna göre Galaxy Z Fold 3 ekranı tam açıldığında 7,55 inç boyutunda karşımıza çıkacak. Bu oran selefi olan Fold 2 modelinde yer alan 7,59 inçten daha küçük bir yapıda.

Telefon kapandığında ise karşımıza 6,23 inç boyutunda bir ekran boyutu çıkacak. Bu ekran 5: 4 en boy oranında ve 2208 × 1768 piksel çözünürlüğe sahip olacak.

Bu ekranın piksel yoğunluğu ise 375 ppi seviyesinde olacak. Sızıntıları genelde tutan analist Ross Young’a göre ekran büyüklüğünde meydana gelen bu küçülmenin kaynağı ise S-Pen.

Galaxy Note serisinden tanıdığımız dokunmatik kalem S-Pen böylece ilk defa farklı bir Samsung akıllı telefon modelinde kullanılmış olacak.

Galaxy Z Flip 3 ve  Z Flip Lite ekranları ise aynı büyüklükte yani 6,67 inç boyutunda karşımıza çıkacak. Şu an için bu ekranların özellikleri sızdırılmasa da, Roos Young’un aktardığına göre Galaxy Z Flip 3 modeli 120Hz yenileme oranına sahip bir ekran kurulumuna sahip olabilir. Galaxy Z Flip Lite için ise daha düşük çözünürlüklü bir ekran kullanılması bekleniyor. 

Samsung ilk olarak 2019 yılında karşımıza çıkardığı Galaxy Fold modeliyle, katlanabilir telefon için öncü markalardan biri. Firma şimdiye kadar istediği satış başarısını gösteremese de, 2021 yılı ile birlikte katlanabilir ekranlı telefonların çok daha fazla talep görmesi bekleniyor.

Galaxy Z Fold 3 ekran özellikleri sizce nasıl olmuş? 2021 yılında katlanabilir ekranlı telefonlar sizce popüler hale gelebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir