Galatasaray’da evre teslim merasimi: Hiçbirinizi rahat bırakmayacağım, burada göreceğim

Galatasaray’ın yeni lideri Dursun Özbek, gerçekleştirilen merasimle eski lider Burak Elmas’tan misyonu devraldı.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, merasimde Burak Elmas, Özbek’e hitaben “Bizler, sizler üzere Galatasaray’da koltuk muhtaçlığı olmayan, bu kulübün buyruğunda olan Galatasaraylılarız. Muhakkak ülkülerle yola çıktık, devrimizde yaptığımız ve yapamadığımız, devrimizin kâfi olmadığı şeyler oldu” diye konuştu.

“Galatasaray’da birlik ve beraberliğin sağlanması, Galatasaray kıymetlerinin en üst düzeyde yaşanması ve Galatasaray’da düzgün bir üslup olması gerekiyor” diyen Elmas, “Biz muvaffak olamadık, umarım sizin devriniz bunun yakalandığı bir devir olur. Siz ve arkadaşlarınıza bu seyahatinizde muvaffakiyetler diliyorum” sözlerini kullandı.

Özbek’in sıkıntı bir misyona soyunduğunu belirten Elmas, “Taşın altına ellerini koydular. Galatasaray çok büyük bir kurum. Bu bir hizmet yarışı. Dursun lider bunu layıkıyla yapacaktır. Galatasaray’a yakışan formda periyot teslim yapıp tribünlere geri döneceğiz” dedi.

Başkan Dursun Özbek ise Elmas’ı kendine daima yakın gördüğünü ve temas halinde olmaları gerektiğini lisana getirdi.

Özbek, “Devir teslim merasimleri diğer kurumlarda olduğu üzere olmuyor. Biz bir ailenin kesimleriyiz. Yönetimdeyken de sizi o denli gördüm. Daima kendime yakın ve kardeş düzeyinde gördüm. Galatasaray’ın bu güç günlerinden çıkışı da bu birlik ve beraberliğin devam etmesiyle mümkündür. Hiçbirinizi rahat bırakmayacağım, burada göreceğim” diye konuştu.

Eski idareden projeleri sona erdirmek için dayanak istediklerini lisana getiren Dursun Özbek şunları söyledi:

“Bir süreç yaşandı ve bu sürecin devamı olarak biz geldik. Daha evvel yaşananlar bilinmeden kulübü yönetmek mümkün değil. Bir kopukluk olmamasını devamlılık açısından tekrar tekrar rica ediyorum. Birikimleriniz, deneyimleriniz ve sizden almamız gereken bilgiler var. Bu hususta bizden dayanağınızı esirgemeyin. Galatasaray’da sürekliliğin olması gerektiğini hissetmiş biri olarak sizin başlattığınız projelerin ardındayız. Birçoğunu birlikte geliştirmiştik. Bu bahiste bize takviye olursanız biz de sizin projelerinizi sonlandırmak için elimizden geleni yapacağız.”

Elmas kendi periyodunda sarı-kırmızılı kulübün şirketlerinde yer alan isimlerin istifa mektuplarını da Özbek’e teslim ettikten sonra, sarılarak vedalaştılar. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.