Galatasaray Lider Adayı Dursun Özbek: Transfer çalışmalarının büyük kısmını tamamladık

6 MİLYARLIK FON

Ekip olarak gayrimenkul ve dijital projelerinin olduğunu belirten Özbek, “Columbus üzere çok kıymetli bir projemiz var. Altyapıyla ilgili birçok projemiz var. Bu projelerden orta vadede yani 3-4 sene üzere bir vakit zarfında 9.5 milyar üzere net bir para kaynağımız olacak. Kemerburgaz ve spor salonunu yaptıktan sonra arta kalan para. Şu anki hesaplarımız o denli. Bu hesapları biz kendimiz de yapmıyoruz. Evet biz çalışıyoruz lakin Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nın yaptığı fizibilite çerçevesinde bu sayıları buluyoruz. Münasebetiyle bu vakit zarfında oluşturduğumuz bu fonla evvel Bankalar Birliği muahedesinden kaynaklanan 2.6 milyar TL’lik borcumuzu ödeyeceğiz. Olağan o vakit bu borç 2.6 milyar olmayacak, devam edecek. 3 milyar civarında bekliyoruz. 9 milyardan 3 milyar ödediğimiz vakit Galatasaray’ın geleceğini rahat planlaması için 6 milyarlık bir fon oluşuyor. Bu fonu da çok dikkatli kullanarak Galatasaray’ın önümüzdeki 25-30 yılına taşımayı düşünüyoruz” sözlerini kullandı.

“TRANSFER ÇALIŞMALARIMIZIN BÜYÜK KISMINI TAMAMLADIK”

“30 YILDAN BERİ YENİ BİR TESİS YAPILMAMIŞ”

Dursun Özbek, Galatasaray’ın yarışmacı bir ekip olduğunu vurgulayarak, “Aynı vakitte yetiştirici bir ekip olmak zorunda. Bizim projelerimiz de esasen altyapının hem yapılanması hem de tesisleşmesi tarafında. 30 yıldan beri yeni bir tesis yapılmamış. Halbuki gelişen şartlarda altyapının da tekrar tesisleşmesi gerekiyor. Hem bu tesisleşme yapılacak hem de altyapının en verimli halde Galatasaray’a hizmet etmesi için gerekli çalışmalar yapılacak. Bunların hepsini bitirdik esasen. Şunu net söyleyebiliriz; Galatasaray yarışmacı bir grup, gençlerin de ekibe adaptasyonu çok büyük değer arz ediyor. Hasebiyle bu iki proje birlikte yürümek zorunda. Galatasaray’ın geleceğinin de burada olduğunu düşünüyorum. Taraftarlarımız, üyelerimiz müsterih olsunlar. Bu manada Galatasaray’ın geleceğini de en başarılı halde kuracağız” açıklamasını yaptı.

“BİRİNCİ AMACIMIZ GALATASARAY’DA SEVGİ İKLİMİ OLUŞTURMAK”

“BAZILARI MEYDANI BOŞ BULDU”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun seçim sürecini de kıymetlendiren Dursun Özbek, “Şu anda dikkatle izliyoruz. Futbol Federasyonu için ortada arbedeler var. Olağan kimileri meydanı boş buldu. Ruhsal üstünlüğü ele almak için federasyonu, heyetleri dizayn etmeye çalışıyorlar. Bu türlü bir dünya yok! Biz geliyoruz. Şayet genel konsey bize vazife verirse o denli boş meydanda dolaşma durumu yok. Yakından izliyoruz” diye konuştu.

AMATÖR BRANŞLAR İÇİN BASKETBOL ÖRNEĞİ

Özbek, “Amatör branşlara yaklaşımınız nasıl olacak?” sorusuna ise, “Amatör branşlarla ilgili çok hoş bir basketbol örneği var. Bilhassa Burak Başkan’ın bu türlü bir yapılanmaya gitmesi çok değerliydi. Erden Timur da basketbolu aldı ve çok cüzi bir takamla, 2.6 milyon Euro’luk bir bütçeyle şampiyonluğa oynadı. Çok başarılı bir dönem geçirdi. Bütün öteki branşlarda emsal yapılanmaya gideceğiz. Basketboldaki uygulama bizim için referanstır. Amatör branşların hepsinde misal yapılanmayı kuracağız. Bunu yapan kişi de zati Erden Beyefendi, birlikte çalışıyoruz. Bizim için çok kolay olacak” yanıtını verdi.

“BİZ BUNU 2017’DE YAPTIK”

Sarı-kırmızılı topluluğa ve taraftarlara seslenen Dursun Özbek şunları söyledi:

“Sevgiyi paylaştığın vakit hacmi büyüyor. Acıları bölüştüğün vakit da acılar hafifliyor. Onun için taraftarlara bir tek kelamım var; evet biz berbat bir dönem geçirdik. Gelecek dönemin manası büyük. Cumhuriyetimizin 100. yılı. Ulu Lider Atatürk’ün bize gösterdiği yolda 100 yıl yürümüşüz. Bu dönem Galatasaray en başarılı grup olmak zorunda! Gereken çalışmaları yapıyoruz. Genel şura şayet bizi seçerse taraftarların da şad olacağı bir çalışma yapacağız. Biz bunu 2017’de yaptık. 2017-2018 döneminde grubu arkadaşlarımla ben kurdum. O takım 2 sene şampiyon oldu. Biri kaleci olmak üzere 10 tane transfer yaptık. 9 kişi birinci 11 oynadı. Bu bizim referansımız. Biz bu işi daha evvel yaptığımıza nazaran bu sene de yapacağız. Lakin hiçbir vakit büyük paralar harcayarak değil. Artık önümüzde bir basketbol örneği var. Orada da bir şeyi ispatladık. Bu işin içine sevgiyi katmak lazım. Bu işi sevgi ile yaptığın vakit basketboldaki sonuç ortaya çıkıyor. Futbolda da taraftarlarımızı çok mutlu edecek gelişmelerimiz var. İnşallah seçildikten sonra da bunları kendilerine anlatacağız.”

Özbek, son olarak Galatasaray’ın her dönemde şampiyonluğa oynamak zorunda olduğunu vurgulayarak, “Kimliği ve tarihi prestijiyle bu türlü bir hedeften kopması mümkün değildir. Onun için biz şu anda çalışıyoruz. Bütün genel konsey üyelerini seçime bekliyorum. Herkes seçime gelsin” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.