Formula 1’in en iyi yarışı Türkiye GP seçildi Formula 1’in web sitesinde yapılan ankete göre 2020 yılının en iyi yarışının sonuçları açıklandı. Neticeye…

Bu yılın Türkiye Grand Prix yarışı olaylara damga vurmuştu. 9 yıl aradan sonra takvime dahil olan Türkiye Grand Prix’i yağmurun altında gerçekleşmişti ve izleyiciler açısından oldukça heyecanlı ve sürprizlerle dolu bir yarış oldu.

Yılın en iyi yarışı olmasından en büyük nedenlerinden belki de meşhur 8. Virajda hızını kesmeden dönecekleri gibi açıklamalar yapan pilotlar antrenman turlarında spin atmadan duramadılar. Sürpriz şekilde sıralamaların gerçekleştiği yarışta Pembe Mercedes lakaplı Racing Point takımından Lance Stroll kariyerinde ilk defa pole pozisyonunu almıştı. Yarışın son turlarına doğru yaptığı akıl dolu atakla uzun sürenin ardından Ferrari’nin sürücüsü Sebastian Vettel podyumda kendisine üçüncü sırayı almıştı. Pembe Mercedes takımından Sergio Perez podyumun ikinci basamağında kendisine yer bulmuştu.

F1 Türkiye GP

9 yılın ardından sonra İstanbul Park’ta izleyicileri sadece bu olaylar beklemedi. Yağmurun bastırmasıyla birlikte yarışın durakladığı ve pistin kurumasıyla birlikte Mercedes’in Britanyalı sürücüsü Lewis Hamilton, kariyerinde 7. şampiyonluğuna ulaştı ve F1 tarihinde en çok şampiyonluk kazanan ikinci pilot olarak tarihe adını yazdırdı.

Formula 1 İstanbul’a damgasını vuran komik paylaşımlar!

Formula 1 İstanbul’a damgasını vuran komik paylaşımlar!

Uzun bir aradan sonra ülkemizde gerçekleşen Formula 1 İstanbul GP’sinde sezon şampiyonu Lewis Hamilton için komik paylaşımları derledik.

Formula 1 resmi internet sitesinde yapılan oylamaya göre Türkiye Grand Prix’i yüzde 33 oy alarak bu yılın en iyisi oldu. Sırlamada ki diğer yarışlar ise; İtalya Grand Prix yüzde 25, Sakhir Grand Prix yüzde 18, Avusturya Grand Prix yüzde 5 ve listenin son sırasını yüzde 4 oyla Tuscan Grand Prix seçildi.

Formula 1’in 2021 takvimi açıklandı ve listede şuan belli olmayan tek bir yarış kaldı. Vietnam GP takvimde yerini almayacak ve o yarış için boşluk bulunuyor. Türkiye Grand Prix’i bu oylama sonucundan birinci çıkmasıyla birlikte belki de gelecek sezonun takviminde tekrar yer almasında önemli bir rol oynayabilir.

F1 pilotunun kurtulmasını sağlayan Halo nedir?

F1 pilotu Romain Grosjean, Bahreyn Grand Prix’sinde patlayan aracından sağ kurtuldu. Peki pilotun hayatını kurtaran Halo teknolojisi nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir