Epic Games Launcher için beklenen güncelleme yolda Epic Games yetkilileri, Launcher’ın işlemci kullanım sorunu için yeni bir güncelleme geleceği belirtti…

Ortalamanın üzerinde işlemci kullanımına neden olan Epic Games Launcher, AMD işlemcilerde sıcaklığın 10 ile 20 derece arasında artmasına neden oluyordu. Üstelik bu sorun, uygulama arka planda dursa dahi etkiliyordu. İşlemcilere ek olarak, ekran kartlarında da benzer bir sorunun yaşandığını belirtmekte fayda var. İlk geri bildirimler AMD kullanıcılarından gelirken, Epic Games’de bu geri dönüşlere kulak asmış durumda.

We have identified the issue and currently testing the fix. You’ll see it in the patch notes once the launcher gets updated 🙂

— Sergiy Galyonkin (@galyonkin) December 29, 2020

Epic Games Launcher’ın geliştiricilerinden Sergiy Galyonkin, bugün erken saatlerde ekibinin işlemci kullanım sorunu için test edilmekte olan bir yamayı uyguladığını ve konu hakkında bilgilerinin olduğunu doğruladı. Görünüşe göre uygulamanın yol açtığı sorun, pek çok farklı sosyal medya platformunda tartışma yaratmış. Yamanın tüm kullanıcılar için ne zaman yayınlanacağı ve donanımların kullanım oranına ne derece etki edeceği ise henüz bilinmiyor.

Epic Games fiyatı 18 TL olan Solitairica’yı ücretsiz yaptı

Epic Games 29 Aralık ücretsiz oyunu belli oldu. 15 Aralık’tan itibaren 15 gün boyunca ücretsiz oyun kampanyası başlatan oyun platformu Stranded Deep’i ücretsiz yaptı.

Steam‘e göre arka planda 14 kat daha fazla veri gönderen Epic Games Launcher, Intel işlemcilerde de kullanımın artmasına neden oluyordu.

Oyun oynamak için Steam’i mi yoksa Epic Games Launcher’ı mı tercih ediyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir