Elon Musk neden Dogecoin’i tercih ettiğini açıkladı!

Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk‘ın bir Dogecoin yatırımcısı olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Bunu gizlemeyen ve Twitter üzerinden sık sık Dogecoin ile ilgili paylaşımlar yapan Musk’ın neden bu kripto parayı tercih ettiği ise bilinmiyordu. Uzun vakittir merak edilen bu mevzuya Elon Musk sonunda bir açıklık getirdi.

“BU İNSANLARA CEVAP VERİYORUM”

ShiftDelete’de yer alan habere nazaran; Elon Musk, Dogecoin’i destekleme nedeni olarak güçlü olmayan insanları gösterdi. Geçtiğimiz gün Katar İktisat Forumu‘na katılan Elon Musk, gelen soruları yanıtladı. Bu sorulardan bir tanesi ise beklendiği üzere Dogecoin üzerine oldu. Uzun vakittir Dogecoin’in en büyük destekçisi olan başarılı iş insanından ise epey şaşırtan bir karşılık geldi: “Sadece o kadar güçlü olmayan, beni Dogecoin almaya ve desteklemeye teşvik eden birçok insan tanıyorum. Ben de bu insanlara karşılık veriyorum” 

Dogecoin bu evrede tanınan iş beşerinin açıklamalarına nazaran hareket eder hâle geldi. Geçtiğimiz hafta kripto paralardaki çöküş sırasında Elon Musk Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğini açıklamıştı. Latife tokeni bu açıklamanın akabinde yüzde 9 oranında yükselmeyi başardı.

MUSK’IN TWEETLERİ PİYASAYI ETKİLİYOR

Elon Musk kripto paraların fiyatlanmasında şu anda kıymetli etkenlerden biri olarak görülüyor. Tesla CEO’su daha evvel attığı tweet’lerle piyasanın canlanmasına ya da çökmesine ön ayak olmuştu. Musk’ın kripto para portföyünde Bitcoin, Dogecoin ve Ether olduğu biliniyor.

Yaptığı açıklamalarla sık sık reaksiyon çeken Musk, son olarak bir Dogecoin yatırımcısı tarafından dava edilmişti. Davacı, Elon Musk’ı ‘Dogecoin kripto para ünitesi yoluyla bir saadet zinciri kurmakla’ suçladı. Elon Musk, 258 milyar dolarlık dava hakkında ise açıklama yapmadı.

Dogecoin’i desteklemesinin nedeni olarak Tesla CEO’sunun yalnızca etrafındaki şahısları göstermesi büyük bir tartışma yaratmış durumda.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.