Elektrikle su ısıtan anneyle oğlu akıma kapılarak vefat etti

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde rezistansla içerisinde su ısıttığı kovasının devrilmesi sonucu elektrik akımına kapılan Naile Kaplan (57) ile oğlu Ramazan Kaplan (20) kurtarılamadı.

DHA’nın aktardığına göre; olay, sabah saatlerinde Kaplan Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Nail’e Kaplan kovanın içerisindeki suyu rezistans ile ısıtmak istedi. Bir süre sonra bilinmeyen nedenle devrilen kovadan dökülen suyla temas eden anne ile oğlu akıma kapıldı.

Evden yükselen çığlıkları duyanlar, durumu jandarma ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbarla olay yerine gelen ekipler, Naile ve Ramazan Kaplan’ın öldüğünü belirledi.

Yeni yılda elektrik, tüm tüketici gruplarında yüzde 50 ila yüzde 125 aralığında zamlanırken, doğalgaza ise ocak ayı için mesken tarifesine yüzde 25, sanayi aboneleri için geçerli tarifeye yüzde 50 ve elektrik üretim amaçlı tarifeye yüzde 15 zam yapılmıştı. Son zamlarla birlikte 4 kişilik bir ailenin elektrik, doğalgaz, su, telefon ve internet faturalarının toplamı yaklaşık 1000 TL’ye çıkmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.