Ekran altı kamerasına sahip ilk telefon teste girdi Ekran altı kamerasına sahip ilk telefon ZTE Axon 20 5G şimdi zorlu dayanıklılık testinde. Telefonun …

JerryRigEverything pek çok telefonu eline geçirdiği gibi parçalarına ayırıyor ya da zorlu dayanıklılık testleri uyguluyor. Telefonların dayanıklılığını test ederek gözler önüne seren kanalın yeni konuğu da ZTE Axon 20 5G oluyor. Telefonun arka tarafta heybetli bir kamera kurulumu bulunuyor. Geçişli bir arka kapak tasarımına ev sahipliği yapan telefon, ekran altı kamerasına yer veren ilk telefon olmasıyla akıllara kazınıyor.

Telefonun söz konusu teknolojisi bu şekilde görünüyor:

Videonun ilerleyen dakikalarında ise falçata ile plastik çerçeveleri soyuluyor. Telefonun dayanıklılığını ölçen kanal, telefonun keskin bir nesne ile soyulabildiğini gözler önüne seriyor. Telefon daha sonra zorlu bir diğer teste geçiyor: Çakmak ile yakılma testi! Bu testte ise çakmağı ön tarafta ekranın altına gizlenen kamera sensörüne tutan YouTuber, sensörün daha görünür hale geldiğini söylüyor.

Bir sonraki aşama ise bükülme testi oluyor. Telefonu ellerinin arasına alan YouTuber, bükmeye çalışıyor ancak telefon bu noktada dayanıklı çıkıyor. Çok az bükülen telefon genel anlamda bu testleri atlatıyor. Dilerseniz videoyu izleyip kendi yorumunuzu yapabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir