Deniz Zeyrek’ten ‘beşli çete’ iddiası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Beş müteahhidin görüşme talebi net bir şekilde bana iletilmedi, dolaylı olarak iletildi” ifadelerine ilişkin Gazeteci Deniz Zeyrek, “Bu beşli gruptan bazıları muhalefetin kapısını aşındıran hain kim diye öğrenmeye çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Halk TV’de Suat Toktaş’ın sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Bu beşli çeteden sizinle görüşmek isteyen oldu mu?” sorusuna, “Beş müteahhidin görüşme talebi net bir şekilde bana iletilmedi, dolaylı olarak iletildi. Görüşmedim. Niye görüşeyim? Belki onlar da haksızlığa uğradıklarını ifade edecekler. Ellerinde belki de dosya vardır. ‘Efendim bizden bu kadar rüşvet istediler’ diyecekler. Onlar da gelecek. Kime ne kadar rüşvet ödedikleri. Bugün değil ama gelecek. 100 liralık geçiş ücretini 130 liraya çıkarıyorsunuz. Bunlar bedava mı oluyor?” cevabını vermişti.

FOX TV’de yayınlanan Orta Sayfa programında konuyu değerlendiren Gazeteci Murat Yetkin, “Bunlardan ünlü bir tanesi beni kabul etmiyorsanız siz gelin, binanın arkasından girin demiş” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Deniz Zeyrek ise “Bu aralar bu 5’li gruptan bazıları muhalefetin kapısını aşındıran hain kim diye öğrenmeye çalışıyor.” bilgisini aktardı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.