Bu usul ile dondurucunuzun buzunu anında çözün! Bu kullanışlı numara hayatınızı kurtaracak!

Dondurucunuzun buzunu çözmek ortada bir yapılması gereken angarya iş olarak bilinir. Bir mühlet sonra, dondurucunun içinde bir buz katmanı birikecek ve bu çok fazla güce mal olacak, bu yüzden elektrik faturanızı da artıracak! Ayrıyeten, bir şeyleri bir yere koymak yahut kapıyı kapatmak kelam konusu olduğunda da zorluklara neden olacaktır. Çok hudut bozucu! Pekala dondurucuda biriken buzları nasıl süratlice eritebiliriz? Bu çok fazla vakit ve uğraş gerektirir! En azından beşerler bu türlü düşünüyor.

SOĞUTUCU ÇANTA

Herkes bu işten nefret eder zira her vakit bir karmaşaya neden olur ve birinci evvel dondurucunuzda kalan her şeyi yemeniz gerekir. Bu iki şeyden hiçbirinin gerçek olmadığı ortaya çıktı. Yiyeceklere gelince, yalnızca büyük bir yalıtımlı soğutucu çantaya ve kimi soğutma elemanlarına gereksiniminiz var. Dondurucunun buzunu çözmekle meşgulken yiyeceklerinizi çantaya koyun, sorun olmaz.

BUZ ÇÖZME

Yaptığınız birinci şey, dondurucunuzu kapatıp içindeki her şeyi çıkarmak. Tüm yiyecekleri hazırlanan soğutucu çanyata koyun ve dondurucunuz üzerinde çalışmaya başlayın! Bir sprey şişesini çok sıcak suyla doldurun. İsterseniz, biraz çok hedefli temizleyici ekleyebilirsiniz. Dondurucunun içine küçük bir havlu koyun ve sıcak suyu dondurucuda sıkışmış buza püskürtmek için sprey şişesini kullanın. Buzu parçalamak için plastik yahut tahta bir spatula kullanın. Asla keskin bir bıçak kullanmayın! Bahtınız kayar ve bıçağı direkt dondurucunun duvarlarındaki soğutma elemanlarına saplarsınız! Sıcak su nedeniyle buzun çok kolay çıkacağını fark edeceksiniz. Üzerinde buz olan havluyu çıkarın ve buzlukta kalan suyu bir bezle silin. Akabinde dondurucuyu tekrar açın ve soğutucu çantaya koyduğunuz tüm yiyeceklerle doldurun.

Bir dahaki sefere buz çözmenin daha da kolay olması için dondurucunuzu nasıl hazırlayacağınızı bilmek ister misiniz? Öğrenmek için okumaya devam edin.

ÇOK DAHA KOLAY BİR YÖNTEM

Dondurucunuzun buzunu çözmek gerekli bir kötülüktür ve bir evvelki sayfada açıkladığımız hile ile hiç de güç değil. Dondurucunuzun buzunu çözdükten sonra, bir dahaki sefere dondurucunuzun buzunu çözmenin daha az vakit alacağından emin olmak için bu kolay numarayı kullanabilirsiniz.

PİŞİRME SPREYİ

İhtiyacınız olan mucize eser, pişirme spreyi ! Bir dahaki sefer dondurucunuzu büsbütün temizlediğinizde, içine biraz pişirme yahut pişirme spreyi sıkın. Pişirme spreyi, dondurucunuzun duvarlarını kayganlaştıracak, bu da bir dahaki sefere orada birikecek olan buzun çıkarılmasının çok daha kolay olacağı manasına geliyor. Bu hileyi öteki şeyler için de kullanabilirsiniz. Dışarıda kar yağarken otomobilinizin kapılarına biraz pişirme spreyi sıkın; bu biçimde otomobilinizin kapıları donmaz!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.