Boston Dynamics robotları dans pistinde – Video Geçenlerde Hyundai, Boston Dynamics’i 921 milyon dolara satın aldığını duyurmuştu. Boston Dynamics’in…

2020 yılının son günlerine gelirken Boston Dynamics, ünlü robotlarının dans ettiği bir video yayımladı. 2 milyonun üzerinde izlenme ile kısa sürede trend olan videoda önce iki Atlas robotu The Contours’ın Do You Love Me şarkısıyla dans ediyor. İlerleyen dakikalarda ise şirketin robot köpeği olan Spot ve diğer bir robot modeli olan Handle ona eşlik ediyor ve beraber dans etmeye başlıyorlar.

Video şarkıyla uyumlu olarak yaptıkları dans hareketleriyle dikkat çekiyor ve oldukça eğlenceli bir 3 dakika sunuyor. Video koşabilen, jimnastik yapabilen, parkurları aşıp ters takla atabilen robotların dans yeteneklerini gözler önüne seriyor. Bundan önce Spot, 2018 yılında da Mark Ronson’ın ve Bruno Mars’ın  Uptwon Funk parçası eşliğinde bir dans sergilemişti.

Atlas ve Handle robotları halen geliştirme aşamasında olsa da 6 ay önce şirketin robot köpeği olarak da adlandırılan Spot modeli yaklaşık 75 bin dolarlık bir fiyat etiketiyle satılmaya başlamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir