Bitcoin yeni bir rekor daha kırdı Tüm kripto piyasanın değerini belirleyen Bitcoin değeri yeniden tarihi bir rekor kırdı. Daha önce ilk…

Yılın sonuna doğru yeni bir Bitcoin rekoru daha kırıldı. Buna göre haftanın son işlem gününde gerçekleşen Bitcoin değeri 24 bin 782 dolar seviyesine çıkmış durumda.

Bitcoin değeri TL bazında ise 187 bin 296 TL‘ye ulaştı. Yıl içinde dalgalanmalar göstermesine rağmen, 2020 yılı Bitcoin yatırımcıları için karlı geçmiş görünüyor.

Buna karşın Bitcoin 2020’ye 7 bin dolar ile başlamış olmasına karşın, yatırımcılarını korkutacak büyük bir değer kaybı yaşamış ve 4 bin 800 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Daha sonra yükseliş trendine giren kripto para yıl sonuna doğru rekorlar kırmaya başladı.  Twitter’da da yeni Bitcoin rekoru ile ilgili birçok paylaşım yapıldı.

Daha önce en yüksek Bitcoin değeri 2017 yılında 20 bin dolar seviyesine gelmişti. Bu yüksek değer sonrası büyük değer kaybeden Bitcoin fiyatı bir ara 3 bin 400 dolar seviyesine kadar gerilemişti.

Bitcoin için 2020 yılının sonuna doğru yaşanan büyük yükseliş trendi,  uzmanları da ikiye bölmüş durumda. Para biriminin değerinin şişirildiğini savunan uzmanlar, 2021 yılında düşüş trendine gireceği görüşünde.

Ancak diğer kampta yer alan kripto para uzmanlarına göre, Bitcoin 2021 yılında sürekli yeni bir rekora imza atabilir.  Önde gelen sermaye kuruluşları S&P Global ve Cboe Global gibi önemli firmaların, 2021 yılı içinde kripto para endeksi başlatacağını da hatırlatalım.

Bu yeni Bitcoin rekoru, kripto para birimi için sınır olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir