Bir haftadır yoğun bakımda olan hasta mahpus Yusuf Bekmezci’nin tahliye talebine red

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi, bir haftadır yoğun bakımda bilinci kapalı şekilde yatan hasta mahpus Yusuf Bekmezci (82) hakkındaki tahliye talebini reddetti. Bekmezci, göz ameliyatı sırasında geçirdiği kalp krizi nedeniyle yoğun bakıma kaldırılmıştı.

İzmir’de Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında 17 yıl 4 ay hapis cezası verilen Bekmezci hakkında uyku apnesi, prostat, bunama ve amnezi teşhisi var. Alzheimer ilacı kullanan Bekmezci’nin, geçtiğimiz 4 Ocak’ta Yeşilyurt Devlet Hastanesi’ndeki göz ameliyatı sırasında kalbi durmuş, müdahale ile hayata döndürülmüştü. O günden beri yoğun bakımda olan Bekmezci’nin avukatları, sağlık durumu ve yaşı göz önünde bulundurularak tahliyesini talep etmişti.

İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tahliye talebini reddetti.

‘SAVCILIK HÜKÜMÖZLÜ OLDUĞU İÇİN İŞLEM YAPMADI’

Avukat Saadet Aytekin kararı, sosyal medya hesabından, “İzmir 2. AğCM Bekmezci’nin sağlık durumuyla ilgili ATK sevki isteyip dosyayı savcılığa göndermişti. Savcılık Bekmezci hükümözlü olduğu için işlem yapmadı. Ağ CM ise delil durumunu gerekçe göstererek YOĞUN BAKIMDAKİ bir insanın tahliye talebini REDDETTİ!” ifadeleriyle duyurdu.
 

İzmir 2. AğCM Bekmezci’nin sağlık durumuyla ilgili ATK sevki isteyip dosyayı savcılığa göndermişti. Savcılık Bekmezci hükümözlü olduğu için işlem yapmadı. AğCM ise delil durumunu gerekçe göstererek YOĞUN BAKIMDAKİ bir insanın tahliye talebini REDDETTİ! YusufBekmezci AcilTahliye pic.twitter.com/5KN5yBlBxS

— Saadet Aytekin (@saadetaytekinn) January 10, 2022
‘HAYATİ RİSKİ DEVAM EDİYOR’

Aytekin şöyle devam etti: “Yusuf Bekmezcinin HAYATİ RİSKİ DEVAM EDİYOR. Vücut fonksiyonlarında da gerileme mevcut 3 gündür böbrekleri için diyaliz kullanılıyor. Bu haliyle jandarma ordusu başında beklerken yoğun bakımda! El birliğiyle ölüme sürüklediniz şimdi ölmesini mi bekliyorsunuz?!”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.