Benzine indirim, LPG’ye zam! İşte yeni fiyatlandırma

Sektör kaynaklarının benzindeki indirim beklentileri bir süredir mevcuttu. Akaryakıt fiyatlarındaki oynaklıklar şimdilik devam ediyor. Art arda gelen zam haberlerinin ardından bazı indirim haberleri de gelmeye başlamıştı. Benzine 1 lira 54 kuruş indirim geldi. Ancak durum sadece iyi haberle kalmadı, zira bu kez de beklenmeyen şekilde LPG’ye zam geldi.

Akaryakıt fiyatları Türkiye’nin gündeminden asla düşmüyor. Bu kapsamda dolar kurundaki artışlar ve Rusya Ukrayna savaşı gibi etkenler akaryakıtın fiyatlarının artmasına sebep olmuştu. Türkiye’nin bir numaralı gündem maddeleri arasında yer alan akaryakıt fiyatları ile ilgili önemli bir gelişme daha yaşandı. Brent petrol fiyatlarının gerilemeye başlamasıyla benzin grubu fiyatlarına bir kez daha indirim yapıldı.

Benzine indirim, LPG’ye zam! İşte yeni fiyatlandırma

Bu gece yarısı itibarıyla 1 lira 54 kuruş ucuzladı. İndirim, pompa fiyatlarına doğrudan yansıdı. İşte yeni fiyatllandırma:

İstanbul: 23,68 TL
Ankara: 23,80 TL
İzmir: 23,80 TL

Fiyatlar tabi ki bulunduğunuz yere göre bazı değişlikler gösterebilir. Ancak bunnlar kuruşluk farklar olarak karşımıza çıkacaktır. Benzin fiyatlarına indirim gelirken LPG’de aksi durum yaşandığını belirtelim. Bugün itibarıyla LPG fiyatlarına 29 kuruş zam geldi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.