Beklenen TOGG paylaşımı geldi: İşte bir yılın özeti TOGG, dün yapılan paylaşımdan sonra bugün 11.00’de bir video ile TOGG için bir yılda neler yapıldı sorularının…

TOGG sosyal medya hesaplarında bugün saat 11.00 itibarıyla yaptığı paylaşımlarla yerli otomobil girişiminde gelinen son noktayı şeffaf bir şekilde gözler önüne serdi.  #YeniLigde1Yıl etiketili ile TOGG’un yaptığı paylaşımlar takipçiler tarafınndan ilgiyle karşılandı. 

Batarya teknolojisi için Farasis ile niyet mektubu imzalayn TOGG, ülkemizin binek araçlar için batarya üretecek 6. ülke olmasına katkıda bulundu. Ayrıca Nikel oranı zengin batarya üzerinde çalışan ekip, menzil avantajı sağlamayı başardı. Yenilikçi hücre geliştirme ve ülkemizde üretim için de adım atan TOGG, elektrikli araçlarının batarya sistemi konusunda oldukça iddialı.

Fikri ve sınai mülkiyet hakları yüzde 100 Türkiye’ye ait #DoğuştanElektrikli #TOGG ile tanıştığınız #YeniLigeYolculukBuluşması üzerinden tam bir yıl geçti. #YeniLigde1Yıl boyunca işte bunları yaptık👇🏻#DoğumYeriİstanbul pic.twitter.com/ExtqqNeiu5

— Türkiye’nin Otomobili (@TOGG2022) December 27, 2020

Elektrikli araçların teknik özellikleri ve donanım listesini oluşturan ekip, elektrik mimarisi ve güç aktarım organı tasarım gibi konuları da tamamladı. Ayrıca sanal paketleme, ergonomi, performans ve güvenlik simülasyonları haricinde ileri sürücü destek sistemi ve bağlantılılık mimarisi de oluşturuldu.

Yüzde 75’i Türkiye’de olmak üzere 104 tedarikçi ile anlaşma sağlayan TOGG, elektronik ve savunma sanayindan tedarikçileri de mobilite ekosistemine dahil etti. Mobilite ekosistemi için Yüzde 85’i yerli olmak üzere 200 girişimci ile görüşen ekip, 50 girişimci ile gizlilik sözleşmesi imzaladı ve 9 girişimci ile çalışmalara başladı.

113 kişi olan çalışan sayısını 280 kişiye çıkaran TOGG, üretim için makine teçhizat alımına başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir