Barış Pehlivan: Alman şirketten Cumhurbaşkanlığı’na ‘paramızı verin’ ihtarı

Cumhuriyet gazetesi muharriri Barış Pehlivan, TMSF’ye devredilen ve kayyum atanan Dumankaya ve Fi Yapı’nın 2018 yılında Alman şirket Eurabau ile mutabakat imzaladığını, inşaatların bir türlü bitmediğini belirterek, “Alman şirket Eurabau, TMSF ve kayyum atanan şirketler tarafından dolandırıldığını ileri sürüyordu. Adım adım verilen kelamların tutulmadığını Cumhurbaşkanlığı’na şikâyet eden Almanlar, şöyle diyordu: Aile bireylerimize kadar can ve mal güvenliklerimizin tehdit edildiği konuları da bilginiz dahilindedir. Belirttiğimiz tüm bu konular, hukuka muhalif süreçler olması nedeniyle kontratın geçerliliği konusunu gündeme getirdiği üzere dolandırıcılık, tehdit, vs. üzere pek çok hatası oluşturmaktadır” diye yazdı.

Pehlivan, “Ve dokuz sayfalık ihtarnamenin sonunda sav edilen alacaklar kalem kalem yazıyordu. “Buna nazaran Alman şirket, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’ndan 2 milyon 786 bin euro ve 86 milyon 601 bin lira para istiyordu” dedi.

Pehlivan, “İnsanların para biriktirip mesken almak istediği, toplanan paraların Fethullahçılara aktığı, bundan ötürü tutuklananların para verip hür kaldığı, akabinde kurulan sistemin para dolandırıcılığıyla itham edildiği bir hikaye bu. Her yerden kir akıyor.” sözlerini kullandı.

YAZININ TAMAMI

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.