Bakan Selçuk: Dijital karne vereceğiz Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘dijital karne’ çözümünden bahsetti. Karneler yüz yüze dağıtılmayacak…

Okullarda sömestr tatilinin yaklaşmasıyla karne dağıtımı da insanların aklında soru işareti oluşturdu. Bakan Selçuk ise; yüz yüze karne vererek hareketliliği artırma niyetinde olmadıklarını ve bu konunun da dijital yöntemlerle çözüleceğini söyledi.

Ziya Selçuk, dijital karne hakkında henüz çok fazla detay vermedi ancak yüz yüze eğitim hakkında da açıklama yaptı. Bakan; yüz yüze eğitim için çalışmalar yaptıklarını, 15 Şubat‘ta hangi grupların tekrar normal sisteme geçebileceği konusunda planlar yaptıklarını söyledi ancak bu konuyu netleştirmek için salgının seyrinin önemli olduğunu da belirtti.

”Uzaktan eğitim sistemi ile öğrencilerin derse erişimi için olanakları artırmalıyız”

Bakan Ziya Selçuk, konuşmasında uzaktan eğitim sisteminin artı ve eksilerini de değerlendirdi. Bu noktada; pozitif tarafların da negatif tarafların da olduğunu söyleyen Bakan, öğrencilerin derse ulaşma olanaklarının iyileştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Öte yandan Bakan Selçuk, sistemin kapasitesinin artırıldığını söyledi. Şu anda canlı ders için 3 milyon öğrenci kapasitesine ulaşıldığı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir