Avcılar’daki ataktan bir gün evvel keşif yapılmış

Denizköşkler Mahallesi’ndeki Mümtaz Sokak’ta 2 Eylül Cuma günü saat 21.30 sıralarında Nihat Taş’a ilişkin çay ocağı ve berber dükkanına bir arabayla gelen 4 kişi, iş yeri sahibinin ismini söyleyerek, nerede olduğunu sordu. Gruptakilerden biri silah çekince, iş yeri sahibi Nihat Taş silahla karşılık verdi. Silahla çatışmada Recep Esvet hayatını kaybederken, Mehmet Taş, Murat Çopur ve Ayhan Davet Çevik yaralandı. Yaralılardan Mehmet Taş’ın ağır bakımda olduğu öğrenildi.

SOSYAL MEDYASINDAN TABANCALI FOTOĞRAF PAYLAŞMIŞ

Polis grupları olaydan sonra kaçan Nihat Taş ile Turan Taş’ı aramayı sürdürürken, bölgedeki bütün güvenlik kamerası kayıtları incelendi. İmajlarda saldırganların olay yerine beyaz renkli bir araçla geldikleri, direkt berber ve çay ocağı önünde oturanlara yöneldikleri ve akabinde silahlı çatışma yaşandığı görüldü. Görgü şahitlerinin anlatımlarına nazaran saldırgan kümedeki şahısların olaydan bir gün evvel gelerek işyeri sahipleri hakkında sorular sordu. Akın için geldiği bedellendirilen Recep Esvet’in bir müddet evvel toplumsal medya hesabında yanında bir tabancayla fotoğraf paylaştığı belirlendi.

“MEKANI BASILAN, MAĞDUR OLAN YEĞENİM”

Silahlı hücum olayıyla ilgili aranan şüphelilerden Nihat Taş’ın amcası Faruk Taş, “Mağdur olan, yeri basılan, vurulan yeğenim. Organize bir olay. Bir kaç kişi orada oturuyor, gelenlerle birlikte ağabeyimin yerini basıyorlar. Ağabeyim saldırıyı düzenleyen üzere gösterildi. Bir iki gün evvel gelip ağabeyimi sormuşlar. Bunu duyunca, yanına tabanca almış. Otomobilden 4 kişi iniyor, ‘Nihat kim?’ diye soruyorlar. Akabinde istenmeyen bu hadise gerçekleşiyor. Burası muz cumhuriyeti değil, Türkiye Cumhuriyeti. Kanunları var. Rastgele bir sorun varsa, gidin devlete, savcı, polise bildirin. Olaydan sonra ağabeyim ve yeğenimden haber alamadık. Mehmet Taş hala ağır bakımda” dedi. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.