ASUS, Android 11 güncellemesi için ilk modeli seçti ASUS, Android 11 güncellemesi için kullanıcıların karşısına çıkacağı ilk modeli belirledi. Ancak Android…

Firma, hangi modelinde Android 11’i kullanıcılara sunacağını belirledi. Firmanın en yeni modeli geçtiğimiz ağustos ayında duyurulan ASUS Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro idi. Ancak firma yeni Android sürümü için ASUS Zenfone 6 modelini seçti. Firmanın neden yeni modeller yerine daha eski modele Android 11 sürümünü gönderdiği bilinmiyor. Ancak ilerleyen zamanlarda ASUS Zenfone 7 ve 7 Pro modelinin de Android 11 sürümüne geçeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

ASUS, Android 11 güncellemesi için duyuruyu resmi forumu ZenTalk üzerinden yaptı. Duyuruda modele gelen güncellemeyle ilgili detaylar paylaşıldı. Bu detayların ilk sırasında da modelin Android 11’e geçiş yaptığına dair bilgi görülüyor. Bununla birlikte Zenfone’lar için geliştirilen ZenUI için de yeni bir tasarım hazırlandığı kaydediliyor.

Güncelleme sonrasında Android 10’a geçmek isteyen kullanıcılarla da iyi haber verildi. Dileyen kullanıcıların Android 11’den 10’a geçiş yapabileceği ancak verilerin silineceği aktarıldı. Ayrıca bazı üçüncü parti yazılımların Android 11 ile tam uyumluluk içinde çalışmadığı belirtildi.

Yeni sürümün 18.0610.2011.107 numarasına sahip olduğu aktarılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir