Apple’ın ardından Xiaomi de şarj aletini kaldırıyor Xioami Mi 111 modelinin kutu videosu sızdırıldı. Xioami Mi 11 modelinin şarj aleti olmadan satışa sunulacağı…

Apple, birçok konuda olduğu gibi şarj aleti konusunda da diğer telefon üreticilerinin strateji değiştirmesine sebep oldu. Samsung, kutu içeriğinden şarj aletini çıkarmayacağını açıklamıştı ancak sızıntılara göre Galaxy S21 ailesinde de şarj aleti yer almayacak.

Gücünü Snapdragon 888 işlemciden alacak olan Mi 11 modeli 8 GB RAM ile satışa sunulacak. Ayrıca yeni model, 120 Hz destekli Samsung 2K AMOLED ekran ile karşımıza çıkacak.

108 Megapiksel ana kamera olmak üzere 13 Megapiksel ultra geniş açı ve 5 Megapiksel makro lensin yer alacağı Xiaomi Mi 11, 55W hızlı şarj desteği ile kullanıcılara sunulacak.

29 Aralık 2020’de tanıtılması beklenen modelin kutu videosu sızdırıldı. Mi 11 modelinin kutu içeriğinde şarj aleti olmaması birçok kullanıcı tarafından eleştirildi.

 

Henüz şirket tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da analistler 2021 yılında piyasaya sürecek modellerin şarj aleti olmadan satışa sunulacağını belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir