Apple çok önemli bir isimle daha yollarını ayırdı

Apple’ın bünyesinde bir ayrılık daha yaşandı. Şirketin Amerika kıtası genelindeki bankalar ve kredi birlikleri ile olan Apple Pay iş ortaklıklarını yöneten Eric Hoffman, görevinden ayrıldı. Hoffman aynı zamanda Apple’ın “Dokunarak Öde” özelliğinin de sorumluluğunu taşıyordu.

Bloomberg’den Mark Gurman’ın haftalık Power On bülteninde, Hoffman’ın Apple’ı terk ettiği bilgisi paylaşıldı. Gurman, “Geçen hafta Apple’ın hizmetler grubunda önemli bir ayrılık yaşandı. Bildirildiği üzere, Eric Hoffman, sekiz yıllık görevinin ardından iPhone üreticisinden ayrıldı,” dedi. Hoffman, Apple Pay İş Geliştirme Direktörü olarak Amerika’daki bankalar ve diğer finans kuruluşları ile olan iş birliklerini denetliyordu.

Gurman, Hoffman’ın Apple Pay İş Geliştirme Direktörü olduğunu ve şirketin “Dokunarak Öde” özelliği ile ilgili iş ortaklıklarında önemli bir rol oynadığını belirtti.

Apple çok önemli bir isimle daha yollarını ayırdı

“Dokunarak Öde” özelliği, Şubat 2022’de başlatılmıştı ve şirketlerin iPhone’larını kullanarak temasız ödemeleri kabul etmelerini sağlıyordu. Bu özelliğin asıl amacı iPhone’ları Apple Pay ödeme terminallerine dönüştürmek olsa da, tüm temasız ödeme yöntemlerini, kredi ve banka kartları ve rekabetçi dijital cüzdanları da içerecek şekilde destekliyordu.

Apple Pay organizasyonunda daha tanınmış bir isim olan Jennifer Bailey ise başkan yardımcısı olarak görevine devam ediyor.

Eric Hoffman’ın ayrılışıyla, son bir yıl içinde çeşitli nedenlerle ayrılan Doug Beck (yüksek satış yöneticisi), Evans Hankey (tasarım lideri), Peter Stern (hizmetler başkan yardımcısı), Michael Abbott (iCloud yöneticisi), Anna Matthiasson (çevrimiçi mağaza başkan yardımcısı), Mary Demby (bilgi sistemleri yöneticisi), Ian Goodfellow (makine öğrenimi direktörü) ve Peter Distad (TV+ ve spor işleri başkanı) gibi isimlerin arasına katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir