AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yurt genelinde binlerce adayın katıldığı ve 1 Mart’ta sona eren Açıköğretim Lisesi sınavları ile ilgili araştırmalar iyice arttı. Sınavlarda ter döken öğrenciler, büyük bir merakla Açıköğretim Lisesi sınav sonuçları açıklandı mı sorusunun yanıtını arıyor…

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MEB AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz belirlenmedi. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama gelir gelmez haberimizde…

SINAVIN DEĞERLENDİRMESİ

Sınavlarda, öğrencinin sınava katılacağı her dersten çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli 20 soru sorulacak, her doğru cevabın puan değeri 5 (beş) olacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

Değerlendirme her ders için ayrı olmak üzere 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınacak ve her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır. Başarı puanı hesaplamasında; [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Sınav sonuçlarında öğrencilerin doğru-yanlış cevap sayısına ilişkin veri açıklanmayacaktır.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi hâlinde soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.