Ankaragücü Teknik Yöneticisi Ömer Erdoğan: ‘Kazanacağımız maçtan eli boş dönüyoruz’

Spor Toto Harika Lig’in 6. haftasında konuk olduğu Corendon Alanyaspor‘a 2-1 kaybeden MKE Ankaragücü‘nün teknik yöneticisi Ömer Erdoğan, farklı kanacakları maçtan elleri boş döndükleri için üzgün olduklarını söyledi.

Erdoğan, maçın akabinde düzenlenen toplantısında, hak etmedikleri bir yenilgi aldıklarını söyledi.

Maçın geneline baktıklarında birinci dakikadan son dakikaya kadar çok uygun uğraş eden bir MKE Ankaragücü’nün alanda olduğunu lisana getiren Erdoğan, “Sahadaki oyuncularımız hafta içi yaptığımız bütün çalışmaların karşılığını alanda bugün gösterdi. Bilhassa rakibi durdururken, kazandığımız toplarla çok çabuk hamleye çıkıp, çok net durumlara girdik. Maalesef farklı kazanacağımız maçta tahminen bir puana üzülecekken, bugün elimiz boş dönüyoruz. Bu bizi çok üzdü” dedi.

Erdoğan, oyunun bundan sonraki süreç içerisinde kendilerine umut verdiğini anlatarak, yeni gelen arkadaşların da deneyimi ve kalitesiyle önlerindeki maçlara odaklandıklarını kaydetti.

Takımı daha düzgün yere getirmek istediklerini lisana getiren Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bugün oyun manasında Alanyaspor savunmadan pas yaparak çıkmaya çalıştı. Bu rakip kadrosu kendi alanına çekip, savunma ardında boşluklar bulmaya çalışan bir anlayış. Biz de buna müsaade etmedik. Pas ortalarını kapattık, düzgün daralttık, ortamıza giren oyunculara karşılık vererek istediğimiz oyunu oynadık. Bir tek eksik, girdiğimiz net konumları değerlendirememek oldu. Bunu başarabilseydik, bugün üç puanı alan taraf biz olurduk. Bu sonuca da kimse şaşırmazdı lakin futbolda oluyor bu türlü şeyler. Daha çok çalışacağız.”

Oyuncularına çabadan ötürü teşekkür eden Erdoğan, “Çok üzüldüler lakin futbolda ne ıstıraba ne de sevince fazla yer yok. Yalnızca bugün bunun kederini yaşayacağız. Yarın da haftaya oynayacağımız Sivasspor maçının hazırlıklarına başlayacağız. Sivasspor maçında galibiyet alıp, ekibi tehlikeli bölgeden çıkarmak istiyoruz. İnşallah birinci galibiyetimizi taraftarımızın önünde alıp, ulusal maç ortasına moralli biçimde girmek istiyoruz. Ulusal maç sonrasında da daha hazır olmak istiyoruz” diye konuştu.

Alanya deplasmanında kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlarına da teşekkür eden Erdoğan, “Takımı 90 dakika boyunca desteklediler. Daha sonra da oyuncuları çağırıp alkışladılar. Onlar da eminim alandaki oyundan, çabadan mutlular. Biz çalışmalarımızı devam ettireceğiz. İnşallah hoş günleri daima bir arada yaşayacağız” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.