Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş: ‘Babamın Kemikleri Sızlıyor’

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş, Sinan Ateş cinayeti ile ilgili kaleme aldığı yazıda MHP’ye yüklendi. Taş, babası Alparslan Türkeş’in kemiklerinin sızladığını söyledi.

Ülkü Ocakları eski başkanı Sinan Ateş, Ankara’da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmişi.

Sinan Ateş cinayetine bazı MHP’li yetkililerin karıştığı da iddia ediliyor.

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş, babasının ölüm yıldönümünde kaleme aldığı yazıda Sinan Ateş cinayeti ile ilgili MHP’yi suçladı.

Ayyüce Türkeş Taş’ın, Ciddi Gazete’de yazdığı köşe yazının ilgili kısımları şu şekilde;

“Bu cinayet, bana göre Türkiye’nin gelmiş olduğu korkunç noktayı gözler önüne sermektedir”

“Ne acıdır ki, bu katliamın destekçilerinin de Türkiye’nin sigortası olan MHP’nin aktif üyeleri olduğuna dair bir sürü kanıt, belge ortaya çıkıyor ama MHP’den bu katliam ile ilgili tek bir açıklama ya da hareket gelmezken, bu destekçiler hala korunuyor.”

“Hatta, hakkında katliama karışan kişiyi apaçık korumak ile ilgili bir sürü iddia olan MHP milletvekili şahıs, 14 Mayıs seçimlerinde aday adayıyım diye sosyal medyada bir sürü fotoğraf yayınlıyor. Ve bu olay hiç yaşanmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar. Sözün bittiği yer…”

“Hukukun üstünlüğünü her şeyin üstünde tutan babam Alparslan Türkeş’in kemikleri ne kadar sızlıyor… O parti içinde bulunan herkes tepeden tırnağa bu şuurla hareket etmelidir. Bunun hesabını vermekten olur da bu dünyada kurtulma imkânı bulsalar bile, Ahirette bulamayacaklardır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir