Alanında KPSS Türkiye birincisi oldu, atanamadı

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) yaşanan ve dereceye girenlerin atanmaması skandallarına bir yenisi eklendi.  Veteriner Sağlık Teknikerliği mezunu Elif Burcu Açıkgöz, KPSS’ye ilk girişinde Türkiye 27.’si oldu, atanmadı. En son yapılanda ise bu kez 1. oldu. Yine atanmadı. Mülakatsız atama yapılacağının duyurulmasına rağmen Açıkgöz atanamama şoku yaşadı.

27. OLDU ATANAMADI

Atatürk Üniversitesi Hınıs Meslek Yüksek Okulu Veteriner Sağlık Teknikerliği bölümünden 2010 yılında mezun olan Elif Burcu Açıkgöz, ilk iki yıl KPSS sınavına girdi. Bir sınavdan alanında Türkiye 27. olmasına rağmen atanamadı. Daha sonra kendi AB ve devlet destekleri için Danışmanlık Proje ve Eğitim merkezi açan Elif Burcu Açıkgöz, hem çalışıp hem de KPSS’ye hazırlandı.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU YİNE ATANAMADI

Sözcü’nün haberine göre, KPSS sınavına giren ve alanında Türkiye birincisi olan Açıkgöz, Gaziantep İslami Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Veteriner Teknikerliği tercihlerini yaptı.  Alanında Türkiye birincisi olduğu için atanmasına kesin gözüyle bakan Açıkgöz, 6 Ocak’ta açıklanan sonuçlardan sonra şoke oldu.

“HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

Alanında birinci sırada olmasına rağmen atamadığını öğrenen Elif Burcu Açıkgöz, Veteriner Teknikerliği alanında az sayıda kadro açıldığını belirterek, şu ifadeleri kullandı: ” Alanımda birinci sırada olduğum için atanmama garanti gözüyle bakıyordum. Ama olmadı. Bir çocuk sahibi yalnız başına yaşayan bir kadınım. Mülakat yapılmadan sınav sonuçlarına göre atama yapacaklar denildi. Ama ne oldu da ben atanamadım anlamadım. Hakkımı helal etmiyorum.”

“HERKESİN BİRİLERİNİN HAKKINI YEDİĞİ DÖNEMDEYİZ”

Kendisinin kurulu bir düzeni olduğuna dikkat çeken ve iyi kötü hayatını idare edebileceğini belirten Açıkgöz, “Maalesef liyakatın olmadığı, herkesin birilerinin hakkını yediği bir dönemdeyiz. Peki işi olmayan, hayalleri için istediği bölümü okuyup, günlerce sabahlayıp KPSS sınavında iyi bir puan alabilmek için, kurslara, kitaplara çuvalla para vermiş olan insanlar ne yapacak?”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.