AKP’li Mahir Ünal konuştu, ‘Vallahi açım’ diyen vatandaş salondan atıldı

Ekonomik krizin artarak devam ettiği bugünlerde gidişata AKP içinden de tepkiler yükseliyor. AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal Adıyaman’da taraftarlarına seslenirken bir partili “Esas mesele işsizlik. Ben şu anda açım” diye bağırdı. Vatandaş yaka paça dışarı atıldı.

Ünal, AKP İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılmak üzere gittiği Adıyaman’da Vali Mahmut Çuhadar’ı ziyaret etti, Belediye Başkanı Süleyman Kılıç’la bir araya geldi. Partisinin il başkanlığını da ziyaret eden Ünal, burada partililere seslendi.

MESELE MEMLEKET MESELESİ

“AK Parti millet hareketidir” diyen Ünal, “AK Parti bir fikirdir, bir değerdir, bir duygudur. AK Parti bu milletin kavgası, mücadelesi, hayalidir. AK Parti’nin bugün tarihin içerisinden akıp geçen nehrin, bugünkü suyudur AK Parti. O yüzden meseleyi her şeyden önce siyasi bir mesele değil, bir memleket meselesi, bir medeniyet tasavvuru olarak görmek lazım.” dedi.

CHP’ Yİ HEDEF ALDI

Ünal CHP’yi hedef alarak, “CHP, HDP ile seçim ittifakı yapıyor mu? Yapıyor. Peki biz terörü bitirmek için bütün riskleri aldık mı? Aldık. Biz terörü bitirmek için mücadele verdik, CHP’nin yaptığı gibi seçim ittifakı yapmadık” dedi.

‘VALLAHİ BEN AÇIM…’

Ünal’ın konuşması sırasında bir partili araya girerek “Sayın bakanım” diyerek araya girdi. Ünal “Sözlerimi bitireyim müsaadenizle güzel kardeşim” dedi, ancak partili “Kendim de AK Parti’deyim. Sayın bakanım ülkede esas sorun işsizlik vallahi ben açım şu anda” diyerek sözlerini sürdürdü. Bunun üzerine korumalar ve parti görevlileri tpki gösteren partiliyi koluna girerek salondan çıkardı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.