Adnan Oktar örgütüne operasyon: 2 kuşkulu gözaltı

Adnan Oktar Silahlı Hata Örgütüne yönelik yargılama devam ederken isimli yargılamayı etkilemek için lobi faaliyetinde bulunan ve örgüte yönelik yapılan operasyonda vazife alan emniyet ile yargı mensupları hakkında yasa dışı yollarla araştırma yaptığı tespit edilen örgüt üyelerine eş vakitli operasyon düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınan Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna’nın emniyetteki süreçleri sürüyor. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Mali Hatalarla Şube Müdürlüğü grupları Adnan Oktar Silahlı Kabahat Örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Bugün eş vakitli olarak düzenlenen operasyonda Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna yakalanarak gözaltına alındı.

YARGILAMAYI ETKİLEMEK İÇİN LOBİ FAALİYETİNDE BULUNDULAR

Şüphelilerin örgütün devamlılığını sağlamayı hedeflediği, isimli yargılamayı etkilemek için lobi faaliyetinde bulduğu, örgüte yönelik yapılan operasyonda misyon alan emniyet ve yargı mensupları hakkında yasa dışı sistemlerle araştırma yaparak bilgi toplamaya çalıştığı öğrenildi. Ayrıyeten örgüte yönelik yargılama devam edilirken yargılamaya yönelik isimli makamları yanıltma ismine yalancı şahitler bulma ve temelsiz bilgi ve evrak oluşturma hareketlerinde bulunduğu bilgisi edinildi. 

Şüphelilerin emniyetteki süreçleri devam ediyor. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.