2021 Formula 1 takvimi belli oldu Formula 1 2020 sezonu geçtiğimiz hafta tamamlandı ve gözler yeni sezona çevrildi. FIA F1 2021 takvimi…

Kısa süre önce Formula 1’in önümüzdeki sezon için yarış takvimi açıklanmıştı. Bugün ise açıklanan takvim FIA tarafından onaylandı ve netlik kazandı. Takvime göre önümüzdeki yıl 23 yarış izleyeceğiz. Açıklanan yarışlar arasında ise Türkiye yer almıyor. Takvimi aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

2021 yılı Formula 1 takvimi içerisinde de yer alan Brezilya, F1 ile yeni bir anlaşma imzaladı. Formula 1’e anlaşmaya göre en az 5 yıl boyunca ev sahipliği yapacak ülke, yarış isim değişikliğine de gitti. 2021 F1 takvimi itibarıyla Brezilya GP yerine artık Sao Paulo GP adını göreceğiz.

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle doğan ekstra şartlar, Formula 1’i beklenmedik şekilde ülkemize taşımıştı. Beklenenden de fazla ilgi gören organizasyonun, tekrar İstanbul’a geleceği hakkında iddialar da öne sürülmüştü ancak onaylanan takvimde İstanbul GP yer almıyor. 25 Nisan tarihindeki yarışın belirsiz olması ümitleri yeşertse de bu konu hakkında bir öngörüde bulunmak mümkün değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir