TikTok kendini aştı!

Kanadalı e-ticaret şirketi Shopify, Salı günü yaptığı açıklamada, işletmelerin ödeme için doğrudan çevrimiçi mağazalarına bağlanan bir “mini vitrin” oluşturmak için TikTok profillerine alışveriş sekmesi ekleyebileceklerini söyledi.

Hâlâ test aşamasında olan alışveriş aracı ABD, İngiltere ve Kanada’daki satıcılar tarafından kullanılabilir ve önümüzdeki aylarda daha fazla bölgede kullanıma sunulacak. Shopify, TikTok ile satıcıların müşterileri, çevrimiçi mağazalara çeken “alışveriş yapılabilir” video reklamlar oluşturmasına olanak tanıyan bir anlaşma yapmıştı.

TikTok’un sahibi Pekin merkezli şirket ByteDance, Çin pazarına yönelik ikiz video uygulaması Douyin’de şimdiden gelişen bir sosyal medya pazarını işletiyor. Pinterest ve Facebook’un sahibi olduğu Instagram bazı ilerlemeler kaydetmiş olsa da, sosyal medya web siteleri aracılığıyla ürün satın almak ABD’de henüz yaygın değil. Bu yeni özellik sayesinde alışveriş işlemleri artık TikTok üzeinden yapılabilecek ve bu durum belki de şuan kullandığımız birçok uygulamaya referans olacak.

Realite yıldızı Kylie Jenner, cilt bakımı ve kozmetik ürünlerini TikTok üzerinden satarak programa katılan ilk tüccarlar arasında yer alıyor. Bakalım bu yeni özellik kullanıcılar tarafından nasıl değerlendirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir